Tosia

KIM SĄ WILKI MIEJSKIE?

Wilki miejskie nie mają określonej wielkości czy maści. Wiele lat temu porzuciły las i zamieszkały w mieście, aby codziennie być przyjaciółmi naszymi i naszej lodówki. Chcą być z nami zawsze i wszędzie- a zwłaszcza tam, gdzie nie mogą.

Miejskimi wilkami jesteśmy także my- codziennie przedzierający się przez gąszcz bloków i ludzi,  noszący w sobie tęsknotę za naturą.

Są wilki domowe, są wilki morskie. My tworzymy miejską watahę.

CZYM JEST
“WILK MIEJSKI”?

Wilk Miejski to marka powstała w październiku 2015 roku z połączenia zamiłowania do zwierząt i do dizajnu. Kiedy myślimy o tych pierwszych, chcemy dla nich wszystkiego co najlepsze i jesteśmy pewni, że choć trochę możemy te marzenia spełnić. Z myślą o nich i dla nich robimy więc smycze, obroże, ubranka i inne akcesoria, jednocześnie nie zapominając o nas samych. W naszym asortymencie znajdziesz więc też rzeczy dla siebie.

zawieszki

NATURA & DIZAJN

Chcemy podkreślać wyjątkową więź z naszymi przyjaciółmi, dlatego dbamy o spójność estetyczną rzeczy dla wilków i ludzi. Tworząc nasze produkty, łączymy zamiłowanie do surowego miejskiego dizajnu z szacunkiem do pochodzenia i charakteru naszych wilków- nie chcemy upiększać tego, co jest doskonałe. Wybieramy więc proste formy, chętnie sięgając po naturalnie piękne drewno i bawełnę.
Ale to co dla nas najważniejsze to funkcjonalność i wygoda. W końcu nic nie może zepsuć radości ze wspólnego spaceru.

RZEMIOSŁO

Każdą rzecz wykonujemy własnoręcznie, poświęcając temu całą uwagę i serce. Obroże i ubranka szyjemy, smycze pleciemy, drewno szlifujemy i wypalamy. Dzięki temu każde zamówienie możemy dopasować do indywidualnych potrzeb i uczynić nasze produkty jeszcze bardziej wyjątkowymi- tak aby jak najlepiej spełniały Wasze oczekiwania.

Dobre rzemiosło i najwyższa jakość jest dla nas niezwykle ważna, dlatego stale udoskonalamy nasze metody pracy i wykonania, wiedząc że oprócz pięknego wyglądu, bardzo ważna jest trwałość naszych akcesoriów. Szukamy najlepszych producentów półproduktów, wybierając rodzime firmy- w końcu sami jesteśmy jedną z nich.

wzory

ETYKA

Wierzymy, że miłość do zwierząt to nie tylko troska o te nam najbliższe i powinna bezpośrednio wpływać na to, z czego tworzymy i w jaki sposób. Dlatego w naszych produktach nie wykorzystujemy materiałów pochodzenia zwierzęcego, a ponadto troszcząc się o środowisko, w zdecydowanej większości korzystamy z produktów pochodzenia naturalnego, które po zużyciu, nie zanieczyszczą planety.
Ponadto nasze metki oraz opakowania, z których korzystamy wykonane są z papieru pochodzącego z recyklingu.

Nie robimy promocji ani wyprzedaży. Oddajemy w Wasze ręce starannie przemyślany i wykonany produkt, którego cenę ustaliliśmy na podstawie starannej kalkulacji- pozwalającej zapewnić wykonawcom uczciwą wypłatę, korzystać z najlepszej jakość materiałów, a jednocześnie ograniczyć do minimum marżę.
Kupując nasze rzeczy, możecie być pewni, że płacicie za nie dokładnie tyle ile są warte.

MISJA

Gdy powstawał Wilk Miejski, naszym zamysłem było nie tylko tworzenie ładnych rzeczy, ale przede wszystkim propagowanie wyznawanych przez nas wartości. Stanęliśmy przed wyzwaniem- jak połączyć nieopłacalną pasję z pomysłem na biznes? Postanowiliśmy zacząć od małych kroków. Pod koniec roku 1 złotówkę z każdej sprzedanej rzeczy przekazujemy organizacjom pomagającym zwierzętom.
Ponieważ nasza wataha składa się z sierot i przybłęd, chcemy wspierać i promować adopcje bezdomnych zwierząt, udowadniając, że pies w każdym wieku i po różnych przejściach, może stać się najlepszym przyjacielem i towarzyszem. Dlatego na targach często pojawia się Maks, który pół życia spędził samotnie szwędając się po ulicach miasta, Iza Dorotka, czyli niepozorny kundelek, która ma więcej uroku niż każdy inny, a naszymi modelkami są adoptowane Tosia i Mała.
Nasze wilki są nie tylko naszymi przyjaciółmi, ale pracują z nami- jesteśmy zespołem!

Chcąc szerzyć styl życia, w którym jego nierozerwalną częścią są psy, współtworzymy Krakwoof, czyli kolektyw edukujący, integrujący oraz wspierający krakowską społeczność psiarzy, a także PSOTY – targi psiego o kociego dizajnu, podczas których promujemy polskich rzemieślników oraz lokalne fundacje.

Poznaj

NASZĄ WATAHĘ

Wiktoria

Ma tyle do powiedzenia na swój każdy temat, że kiedy przychodzi do mówienia, nie wie od czego zacząć. Największa fanka morskich ssaków, ziemniaków i swoich własnych żartów. Z wykształcenia chroni zabytki, z zamiłowania kolekcjonuje bezdomne zwierzęta.

Maksymilian

Wyjątkowa osobowość i osobliwość zarazem. Odzywa się zawsze, kiedy ma na to ochotę- zwłaszcza niepytany o zdanie. Choć często z sobie tylko znanych powodów podpiera ściany, uwielbia taniec. Prawdziwy wilk miejski i stały bywalec krakowskich knajp- istne „party animal”.

Mała

Nieco pomniejszony owczarek niemiecki trzymający w domu Ordnung. Gdyby Koterski miał kręcić Dzień Świra z psem w roli głównej, bez wątpienia dostałaby ją Mała. Lubi spokój, przytulanie i jeżdżenie samochodem. Ulubiona siostra Tosi i kotki Bułki.

Tosia

Wilk w owczej skórze. Jej blond loki i długie rzęsy potrafią roztopić każde serce. Łatwo się wzrusza, zwłaszcza na widok dzieci. Kocha śnieg, ucieczki i Małą. Miłośniczka dobrego jedzenia. A właściwie każdego jedzenia.